Okolí pensionu u Váňů Benecko Krkonoše

Penzion se nachází v samém centru obce Benecko a tato pozice nabízí snadnou dostupnost obchodů, restaurací, všech sjezdových tratí, centra zábavy a služeb, autobusové zastávky a volnočasových aktivit
(snowtubing). Nabízíme přímý výhled na Kotelní jámy, Dvoračky, Vítkovice, Ještěd, Trosky a při dobré viditelnosti je možné vidět až do Prahy. Z obce Benecko, která je vyhlášená jedním z nejlepších ovzduší v České republice je vynikající dostupnost i do ostatních lyžařských areálů v okolí (Herlíkovice 15 km, Horní Mísečky 20 km, Špindlerův Mlýn 25 km).

Možnosti výletů po okolí Benecka:

Výlety je možné v jakémkoliv ročním období. Od léta do podzimu jezdí cyklobus do Harrachova. Cesta do Špindlerova mlýna je od jara do prvního sněhu průjezdná na kole nebo vhodná k dlouhé procházce. V zimě je tato cesta velice žádaná pro běžkaře.

Na běžkách, kolech a nebo pěšky se dá dostat úplně všude. Tratě i cesty jsou přizpůsobeny pro tento druh výletů.

Nejzajímavější výlety Benecko:

 • Kotelní jámy (krásné pohledy do kraje, čistý vzduch a klid...)
 • Špindlerův Mlýn ( adrenalinové aktivity s kartou yellow card, krásný výlet na celý den...)
 • Horní Mísečky ( vhodné pro milovníky běžek, zde najdete vynikající běžecké tratě...) nejvyšší hora ČR Sněžka ( výlet vhodný pro celou rodinu...)
 • Rozhledna Žalý ( rohledna vzdálená od penzionu cca 3km, na vrcholu Vás čeká příjemné posezení v horské roubence a krásný pohled skoro na celé Krkonoše...)
 • Harrachov ( krásný letní výlet kolem Mumlavských vodopádů to opravdu doporučujeme...)
 • Zřícenina Štěpanického hradu ( kratší odpolední výlet za historii a tajemnem...)
 • Benecké kolečko (běžecké tratě přímo v centru Benecka) upravené běžecké tratě přímo na Benecku (tyto tratě se nachází v horní části Benecka a odtud dojedete kamkoliv) a mnoho dalšího 

TURISTICKÉ A CYKLOTRASY

ZDE NALEZNETE TURISTICKÉ A CYKLISTICKÉ TRASY S MOŽNOSTÍ VYŽITÍ V OKOLÍ BENECKA

Sport a zábava v okolí pensionu U Váňů Benecko Krkonoše

V okolí penzionu se nachází několik restauračních zařízení, bowlingová herna a kulečníky. V těsné blízkosti domu se nacházejí sjezdové tratě, takže u nás platí, že na lyžích z domu, na lyžích domů. V okolí se též nachází snowtubing, který skýtá jízdu ledovým korytem na nafukovacím kole. Z Benecka je upravováno až 80 km běžeckých tratí, které vedou přes celé Krkonoše. A v letních měsících si zde užijete spoustu cyklotras a pěších výletů jedna z možností je výstup na rozhlednu Žalý, která je vzdálená pouze několik kilometrů od domu. Odtud je krásný výhled na celé Krkonoše. V letním období Vám nabízíme krásný bazén přímo u domu. Na zahradě je pro Vás připraven kamenný gril s příjemným posezením, kde můžete v klidu relaxovat při nádherném západu slunce.

Benecko je ve středu trojúhelníku měst Jilemnice, Vrchlabí a Špindlerův Mlýn, tyto města jsou vzdálená 8 – 25 km. Pokud tedy sjedete pár kilometrů z kopce dolů, tak můžete navštívit jilemnický 25ti metrový bazén, kde je i malý dětský bazének a příjemná nově zrekonstruovaná sauna. Pro milovníky bruslení je ve Vrchlabí zimní stadion, kde je bruslení pro veřejnost. Ve Špindlerově Mlýně se nabízí mnoho atraktivních aktivit. Špindlerům Mlýn je též výborným cílem a jednodenním výletem jak pro pěší, cyklistické, tak i výlety na běžkách.

Skiareál Benecko

SKIAREÁLY BENECKO

Skiareál Benecko

Celý skiareál se skládá z 11-ti vleků, čtyřsedačkové lanovky a několika dětských provazových vlíčků. S celkovou délkou sjezdových tratí 3,5 Km, z čehož je necelá polovina zasněžována . Vlek HSK a lanovka Kejnos Vám zároveň mohou nabídnout lyžování pod umělým osvětlením a to od 19:00 do 21:00. V celém areálu je též možnost využít třech snowtubingových tratí. Když se ubytujete v našem penzionu, tak automaticky získáváte slevu na skipasy ve Skiareálu Benecko. Benecko dále nabízí upravené běžecké tratě, které Vám umožní se projet téměř po celých Krkonoších.

Výhody Skiareálu Benecko:

 • dobrá dostupnost od penzionu ( z penzionu k penzionu na lyžích )
 • pokud jste ubytováni v Penzionu u Váňu získáváte slevovou kartu hosta
 • areál je vhodný pro všechny lyžaře od nejmenších až po zkušené lyžaře
 • dětské vleky a lyžaské školky ve vzdálenosti 100m od penzionu
 • čtyřsedačková lanovka na jižním svahu ( krásné slunnečné lyžování )
 • Pink snow park - park stvořený pro mladé jezdce
 • jízdu na snowtubingu si můžete užít na skipass platný v celém areálu

Ceníky a další informace

Ceníky a další informace naleznete na stránkách www.benecko.info

Skiareály Benecko

MAPA SKIAREÁLŮ BENECKO

Spot vzdušné lázně Benecko:

Spot vzdušné lázně Benecko

Skiareál Benecko

Skiareál Benecko

Napište nám

ADRESA

Pension U Váňů 
Benecko 156, 512 37 Benecko, Česká republika

MVDr. Lenka Váňová

KONTAKTY

Tel.: +420 774 556 988
E-mail: lenka.vanova1@seznam.cz
Web: www.ubytovanibenecko.cz

IČ: 13575368 

ADRESA

Pension U Váňů
MVDr. Lenka Váňová
Benecko 156,
512 37 Benecko

IČ: 13575368

Sociální sítě